ליטיגציה היא מונח המתאר את המקצוע של טיעון משפטי בערכאות משפטיות שונות – בתי משפט וטריבונלים אחרים (כגון בתי דין לעבודה, בתי דין רבניים, ועדות ערר שונות וכיו"ב).

בתחום הליטיגציה ישנם שני סוגים: אזרחי ופלילי. ליטיגציה אזרחית כוללת בין היתר התמחות במשפט מסחרי. ליטיגציה מסחרית כוללת תחומים רבים כגון תביעות כספיות בנוגע לחובות ו/או הפרת חוזה בתחומים שונים (נדל"ן, בנקאות, עסקאות שונות, מסחר וכיו"ב), דיני מכרזים, סכסוכי בעלי מניות, דיני חברות, פינוי דייר סרבן ועוד.

ליטיגציה מסחרית כוללת גם סכסוכים משפטיים בדיני עבודה (עובד – מעביד), חדלות פירעון (פשיטות רגל של יחידים, פירוקי חברות ותאגידים אחרים, תביעות חוב), נזיקין (תאונות דרכים, נזקי גוף וכו'), צוואות וירושות, לשון הרע ועוד.

כישורי ליטיגציה דרושים במקרים המגיעים להתדיינות משפטית בה אתה נדרש להיות מיוצג על ידי עו"ד הבקיא בהליכים המשפטיים הרלוונטיים.

עבודתו של ליטיגטור כוללת הכרת עובדות המקרה וגיבוש האסטרטגיה הנכונה לניהול התיק – ולכן חשוב מאוד לפנות אל עו"ד מקצועי בשלב מוקדם, לקבל ייעוץ נכון בנוגע לאיסוף ראיות, התנהלות מול הצד שמנגד ועוד.

הליטיגטור יכין את המסמכים הנדרשים לצורך ההליך המשפטי בבית המשפט (כגון כתב תביעה, כתב הגנה ועוד), יסייע בהכנת העדויות של הלקוח שלו, ויחקור את הצד הנגדי בנוגע לראיותיו.

הליטיגטור הוא זה שיעלה את טענות לקוחו בבית המשפט, בעל-פה ובכתב, ועל כן צריכה להיות לו היכולת ליצור תקשורת טובה בין הגורמים השונים במשפט המסחרי, כגון העדים, הנתבע והשופט. הכל, למען טובת הלקוח שלו ועל מנת להשיג לו את התוצאה הטובה ביותר.

כל תחום משפטי דורש ידע ומומחיות, ובמשפט מסחרי נדרשת מעורך הדין הבנה עמוקה של החוקים והדין הרלוונטיים (לדוגמה, בדיני חברות עליו להכיר את חוק החברות תשנ"ט- 1999). מלבד הכרת החוקים והבנת המצב המשפטי, ליטיגטור טוב גם מבין היטב את הסביבה העסקית של לקוחותיו והמניעים שלהם (ושל הצד השני). עליו לזהות את התוצאה הטובה ביותר ללקוחותיו ולמצוא את הדרך הטובה ביותר להשיגה – עורך דין מנוסה מביא תועלת רבה ללקוחותיו.

משרדנו מורכב מעורכי דין מנוסים שגם עבדו בעבר במשרדי עורכי דין מובילים וצברו ניסיון רחב. אנו מתגאים בכך שאנו שמים תמיד את הלקוח בעדיפות עליונה ומעניקים לכל מקרה טיפול אישי ומסור, עם פרספקטיבה רחבה ויצירתיות על מנת להשיג את התוצאה המיטבית ללקוחותינו.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.